- Barcode: 6 39842 38852 8
- Matrix / Runout: 398423885-2 05/98
- Rights Society: BIEM/ARTISJUS
- Label Code: LC 5410
- Mastering SID Code: IFPI L011
- Mould SID Code: IFPI 05A5
- SPARS Code: DDD
A XX. század utolsó évtizedének legsikeresebb magyar énekese, akit 2001. január 2-án - egy fatális fegyverbaleset következtében - sikerei csúcsán ragadott el az értelmetlen halál.
Imi - aki nevét később a könnyebb idegennyelvű kiejtés miatt változtatta Jimmy-re - már egészen kicsi korában is kitűnt az öt Zámbó testvér közül rendkívüli zenei tehetségével.
A Magyar Rádió gyerekkórusában énekelt és zongorázni tanult, de hamarosan képes volt szinte minden hangszeren legalább alapfokon játszani. A konzervatórium jazz tanszakának elvégzése után itthon és külföldön egyaránt játszott, énekelt bárokban és egyéb vendéglátó helyeken.
Fellépései egyfajta zenei örömünnepet jelentettek mindenhol, ahol a fantasztikus - négy és fél oktáv - hangterjedelmű fiú fellépett. Az ország nyilvánossága elé a második Interpop Fesztiválon lépett, 1988. nyarán Siófokon, ahol a szerzői- és előadói díjat egyaránt elnyerte „Valahol bús dal szól” című dalával, melynek szövegét Horváth Attila írta.
Az első siker alapvetően nem változtatta meg életét, hiszen a következő években csupán néhány televíziós felvétel és egy önálló TV show készült vele, az igazi áttörésre még várni kellett. Kezdeti lépéseit Novai Gábor segítette, akinek a segítségével 1990-ben elkészítette első önálló albumát. Az album elkészítésében két olyan zenész is közreműködött, akik a későbbiek során felváltva segítették munkáját: Kaszás Péter és Jankai Béla. Az album nem volt azonnal sikeres, de a Magneoton kiadónál megjelent Filmslágerek magyarul c. albumon elénekelte a „GHOST” betétdalát, „Nagy út vár rám” címmel, amely bombasiker lett és ettől kezdve nem volt megállás.
Többéves szerződést kötött a kiadóval, amelynek keretében évente jelentetett meg albumokat, volt hogy kettőt is. Ezek fantasztikus példányszámban keltek el, arany-, platina- és gyémánt minősítéssel és Jimmy egyre masszívabb rajongótáborral rendelkezett, amely elsődlegesen nőkből állt, akik koncertjein virággal borították be a színpadot. 1998. végén elérkezettnek látta az időt, hogy a Budapest Spotrcsarnokban is bemutatkozzon. A koncert, amelyen Miklósa Erika operaénekes és egy komplett vonószenekar is fellépett, a legemlékezetesebb koncertek közé tartozik a BS történetében.
Egy évvel később már két előadást tervezett ide, de az első után nem sokkal leégett a BS. Jimmy azt mondta, a közönséget nem szabad becsapni, és a másodikat is megtartotta a BNV egyik csarnokában. Ugyanebben az évben karácsony este sugározta az RTL-Klub „Karácsony Jimmyvel” című műsorát, amely előfutára volt egy sikeres televíziós sorozatnak közreműködésével.
Miközben TV műsorai tovább növelték szinte elképzelhetetlen népszerűségét, a média egy jelentős része fanyalgott. Dalait nem tűzték műsorukra a kereskedelmi rádiók és egyes sajtó orgánumokban negatív cikkek jelentek meg róla és munkásságáról. A végzetes baleset valóságos hisztériát váltott ki az országban, ravatalánál tízezrek rótták le kegyeletüket és kísérték utolsó útjára a Csepeli temetőbe. A szenzációra éhes újságok csaknem három hétig címoldalon számoltak be a történtekről, találgatásokról és pletykákról, valamint a temetés előkészületeiről. Megjelent 13 albuma iránt Magyarországon még soha nem tapasztalt vásárlási láz kezdődött, a televíziók versengve sugározták a különféle emlékműsorokat. Háza és kriptája a rajongók zarándokhelye lett. Zámbó Jimmy halálával belépett a halhatatlanok táborába.
A felvételek a Metachord stúdióban készültel 1998-ban.
Km.: SZŰCS NORBERT - gitárok, JANKAI BÉLA - billentyűs hangszerek, SZŰCS MIHÁLY - basszusgitár, PÁLMAI ZOLTÁN - dob, MUCK FERENC - szaxofon, FOUR FATHERS SINGERS - vocal