null

Jane Austen: Büszkeség és balítélet - hangoskönyv / Titis Tanácsadó Kft. 2021 / Hungarian Audio Book / MP3 CD

No reviews yet Write a Review
$29.99
SKU:
9789638809995
UPC:
9789638809995
Weight:
5.00 Ounces
In Stock & Ready To Ship!
Current Stock:Only left:

Frequently Bought Together:

Total: Inc. Tax
Total: Ex. Tax

Description

Jane Austen: Büszkeség és balítélet - hangoskönyv / Titis Tanácsadó Kft. 2021 / Hungarian Audio Book / MP3 CD

ISBN: 9789638809995 / 978-9638809995 

Made in Hungary  

LANGUAGE: HUNGARIAN / MAGYAR

Total Play Time Is 720 minutes

 

Bővebb ismertető:
 

A történet jól kezdődik: a Bennet család szomszédságába, ahol öt eladó lány vár férj jelöltre, jómódú legényember költözik. Ráadásul a vége is jó, alig egy év elteltével, a regény végére három leánynak is bekötik a fejét.Bár Jane Austen az 1800-as évek elején írta művét, még a 21. században is a legolvasottabb angol regények közé tartozik. Nem csak kellemes stílusa, ironikus és ma is eleven hangvétele teszi népszerűvé. Modelljei is örökéletűek. A lányok: a kedves, intelligens, szende Jane, az okos, ironikus, talpraesett Elisabeth, a tudálékos Mary, a meggondolatlan, kacér Lydia, és a kissé jellegtelen, sodródó Kitty. Az anya hisztérikus, az apa fásult. Mindegyiket ismerjük, nem?Györgyi Anna csodálatos előadásban megelevenednek a karakterek, és a klasszikus történet sodrása magával ragadó

 

Termékadatok:
 
Cím: Büszkeség és balítélet - hangoskönyv
Eredeti cím: Pride and Prejudice
Szerző: Jane Austen
Fordító: Szenczi Miklós
Kiadó: Titis Tanácsadó Kft.
Oldalak száma: 712
Méret: 126 mm x 142 mm x 9 mm
 
 
 
 
A szerzőről:
 
Jane Austen (Steventon, Hampshire, 1775. december 16. – Winchester, Hampshire 1817. július 18.)

Angol regényírónő. A korában általános romantika túlzásaival szembefordulva a kritikai realizmus egyik úttörője.

Írásaira jellemző a feszes kompozíció és az ironikus látásmód.

Főszereplői intelligens, erkölcsileg erős hősnők, akik éles kontrasztban állnak környezetük balgaságával.

A Hampshire megyei Steventon falujában született 1775. december 16-án. Anyja Cassandra Leight (1739–1827) nemesi család sarja, apja George Austen (1731–1805) anglikán vikárius volt. Nyolcan voltak testvérek, ő volt a hetedik. Öt bátyja, egy öccse és egy nővére volt. Apja plébánosként elég tekintélyes fizetést kapott, de mivel nyolc gyermeket kellett felnevelnie, nem számítottak tehetős családnak.

Jane élénk és szeretetteljes családi háttere ösztönzően hatott az írásra, sőt kiterjedt rokoni és baráti kapcsolatai révén élményei jóval messzebbre jutottak a steventoni parókiánál. Ebből a világból merítette regényeinek helyszíneit, szereplőit és témáját.

1785–86-ban Jane-t és nővérét, Cassandrát a readingi Abbey kollégiumba íratták, amely minden bizonnyal hasonlított az Emmában szereplő Mrs. Goddard iskolájára. Jane-t túl fiatalnak tartották, hogy hasznát lássa az iskolának, de anyjuk szerint, „ha Cassandrának fejét vették volna, Jane is levágatta volna sajátját”.

1800 decemberében a hetvenhez közel járó apja hirtelen úgy döntött, hogy visszavonul Bathba, és a rákövetkező évben a család is odaköltözött. Bathban töltött éveik során minden nyáron elutaztak a tengerpartra, és egyik nyaralásuk alkalmával esett meg Jane legtitokzatosabb szerelmi kalandja. Erről csupán annyit lehet tudni, amennyit Jane Austen halála után Cassandra az unokahúgainak elmondott, és még azután sem írtak róla évekig. Míg a család a partvidéken időzött, Jane találkozott egy fiatalemberrel, aki, úgy tűnt, kellően beleszeretett. Cassandra később is elismerően beszélt róla, és úgy gondolta, Jane számára jó parti lehetett volna. Caroline szerint „elváltak, de Jane a lelkére kötötte, hogy keresse fel őket újból.” Ennek ellenére nem sokkal később az ifjú halálhíréről számoltak be.

1805-ben, édesapjuk halála után Jane édesanyjával, nővérével, Frank bátyjával és annak feleségével Southamptonba költöztek, ahol 1809-ig éltek.

1809-től Chawtonban éltek, ahol Edward nevű bátyja egy kis házat bocsátott a család rendelkezésére. Edwardot az a szerencse érte, hogy egy jómódú nagybátyja adoptálta, így a George Austen halála után elszegényedett családot támogatni tudta.

Jane Austen sohasem ment férjhez, bár fiatalon eljegyezte magát Harris Bigg-Witherrel, de az eljegyzést később felbontották.



Jane Austen visszavonultan élt, mert súlyos betegségben szenvedett. Az orvosok előtt akkor még ismeretlen és gyógyíthatatlan Addison-kórban szenvedett, melynek következtében a teste elfeketedett. A betegség elhatalmasodása után már nem járt emberek közé, nővérével folytatott levelezéséből tudhatunk meg sokat az írónő életének ezen szakaszából.

1817-ben még Winchesterbe utazott a gyógyulás reményében, de betegsége olyan előrehaladott volt, hogy július 18-án meghalt. A winchesteri székesegyházban temették el, 24-én

 

Product Reviews

No reviews yet Write a Review