null

Hittel a jövőbe by Farkas Péter / Válogatott fejezetek a társadalom elméletéből / Paperback / Szent István Társulat 2001 / Selected chapters from Societal Theory - Hungarian book

No reviews yet Write a Review
$15.99
SKU:
9633612608
UPC:
9633612608
Weight:
14.00 Ounces
In Stock & Ready To Ship!
Current Stock:Only left:

Frequently Bought Together:

Total: Inc. Tax
Total: Ex. Tax

Description

Hittel a jövőbe by Farkas Péter / Válogatott fejezetek a társadalom elméletéből / Paperback / Szent István Társulat 2001 / Selected chapters from Societal Theory - Hungarian book

Paperback 2001

ISBN: 9789633612606  /  978-9633612606

ISBN-10: 9633612608

PAGES: 236

PUBLISHER: Szent István Társulat

LANGUAGE: HUNGARIAN / Magyar

 

Hungarian Description:

A szerzőnek a szociológia oktatása során bemutatott gondolatait összegzi szakterületenként. Nem az ismeretek átfogó rendszerét, hanem szemléletformálást segítő bevezetést kíván nyújtani. Az első fejezetekben a természeti és az épített környezetre, a településekre vonatkozó alapvető szociológiai ismeretek találhatók. A térbeli társadalmi egyenlőtlenségek, konfliktusok és érdekviszonyok rendszerét vizsgálja a településhálózat egészében, illetve leírja azt a társadalmi mezőt és folyamatait, amelybe beágyazódnak a környezeti és globális problémák. A következő fejezetek témája a családvédelem és a szociális munka etikája. A szerző határozottan család és gyermekpárti meggyőződése, hogy a társadalom alapja a család, s egészséges társadalom nem létezhet egészséges családok nélkül. A mai társadalom bajai jelentős részben visszavezethetők a család bajaira. Ha a család bajait sikerrel orvosoljuk, azzal segítünk a válságos állapotban lévő társadalomnak is. Az ezt követő rövid tanulmányok a politika és jogszociológia témáit taglalják. Az igazságosság szorosan összekapcsolja az erkölcsöt a joggal. „Add meg mindenkinek, ami jár és ne vedd el tőle, ami az övé.” A legalapvetőbb természetjogi elveket vizsgálja Ulpiánus, Aquinói Szent Tamás és mások nyomán. Az utolsó fejezetben a szerző bepillantást nyújt a katolikus társadalmi tanítás évszázados történetébe és azoknak az elveknek a sorába, amelyek az Egyház és a mai világ tekintetében mértékadók.

 

A kötet a szerzőnek a szociológia oktatása során bemutatott gondolatait összegzi szakterületenként. Nem az ismeretek átfogó rendszerét, hanem szemléletformálását segítő bevezetést kívánunk nyújtani.

Az első fejezetekben a természeti és az épített környezetre, a településekre vonatkozó alapvető szociológiai ismeretek találhatók. A térbeli társadalmi egyenlőtlenségek, konfliktusok és érdekviszonyok rendszerét vizsgáljuk a településhálózat egészében, illetve leírjuk azt a társadalmi mezőt és folyamatait, amelybe beágyazódnak a környezeti és globális problémák.

A következő fejezetek témája a családvédelem és a szociális munka etikája. A szerző határozottan család és gyermekpárti meggyőződése, hogy a társadalom alapja a család, s egészséges társadalom nem létezhet egészséges családok nélkül. A mai társadalom bajai jelentős részben visszavezethetők a család bajaira. Ha a családok bajait sikerrel orvosoljuk, azzal segítünk a válságos állapotban lévő társadalomnak is.

Az ezt követő rövid tanulmányok a politikai és jogszociológia témát taglalják. Az igazságosság szorosan összekapcsolja az erkölcsöt a joggal. „Add meg mindenkinek, ami jár és ne vedd el tőle, ami az övé.” A legalapvetőbb természetjogi elveket vizsgálhatjuk Ulpiánus, Aquinói Szent Tamás és mások nyomán.

Az utolsó fejezetben bepillantást kívánunk nyújtani a katolikus társadalmi tanítás évszázados történetébe és azoknak az elveknek a sorába, amelyek az Egyház és a mai világ tekintetében mértékadóak.

 

Product Reviews

No reviews yet Write a Review