Description
Bányay Lajos - JAZZDOBISKOLA / A táncdobolás alapismeretei / EDITIO MUSICA BUDAPEST
Printed in Hungary
Pages 88
Paperback
A modern tánczenetanítás szüntelenül azon fáradozik, hogyan tegye könnyen tanulhatóvá és mégis tökéletessé a ritmus ismeretét. (Ritmusnak a zeneben a hangok egymáshoz való időértékviszonyát nevezzük.)
A modern tánczenében a ritmus főhangszerének a táncdob-felszerelést ismerjük el, mint nélkülözhetetlen, ütemet adó hangszert. A táncdob-felszereles a hangolatlan hangszerek „membranofon” (kifeszített bőr megütésével hangot adó) csoportjába tartozik.
A tánczenében a dobos feladata a tempó egyenletes tartása, a tánczene hangsúlyainak kiemelése, a hang szín-kombinációk létrehozása, ritmikai improvizációk és poliritmikák játszása.
Ez az iskola a tánczene-dobolás különböző ritmusait, formáit, hangszínkombinációit, a ritmikai improvizáció alapjait és poliritmikáit magyarázza.
Célravezetőnek találtam ehhez számolási kulcs és hang színutánzó ritmusszolfézs beiktatását. Ezen ritmus-szolfézs kifejezetten csak a táncdobolás ritmuselemeinek és hangszín-kombinációinak tökéletes elsajátítását szolgálja.
A táncdobolás tanulása mellett fontosnak tartom a tanuló általános zenei képzését is, mert csak akkor tudja jól felhasználni ezen tánczenei ritmusokat, ha kellő muzikalitásra tesz szert.
A tánczene-doboláshoz ez ideig magyarnyelvű tanulmányunk nem volt, így ez az iskola nagy hiányt kíván pótolni. Bányay Lajos
Kiadó: Editio Musica Budapest (EMB)
Katalógusszám (Z-szám): 3536
Letét: Dob (dobszerelés)
Nyelv: magyar
Műfaj: Hangszeriskola
Nehézségi fok: kezdőknek
Formátum: B/4 (230x302 mm)
Oldalszám: 88