null

A Legkisebb Ugrifüles a városban - The Smallest Jumping Ears in the City by Csukás István

No reviews yet Write a Review
$19.33
SKU:
9789634572947
UPC:
9789634572947
Weight:
10.00 Ounces
In Stock & Ready To Ship!
Current Stock:Only left:

Frequently Bought Together:

Total: Inc. Tax
Total: Ex. Tax

Description

A Legkisebb Ugrifüles a városban - The Smallest Jumping Ears in the City by Csukás István

ISBN: 9789634572947

 

Product Features / Termék Jellemzők

  • Author/Szerző: Csukás István
  • Illustrator/Illusztrátor: Ráduly Csaba
  • Publisher/Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
  • Publication Year/Kiadás éve: 2017
  • ISBN: 978-9634572947
  • Age Recommendation/Ajánlott életkor: 4+ years/4+ év
  • Format/Formátum: Hardcover/Keménykötés
  • 32 Pages
  • Language/Nyelv: Hungarian/Magyar
  • Based on puppet film by/Bábfilm alapján: Csukás István and Foky Ottó

Overview / Áttekintés

[English] A delightful Hungarian children's book that continues the adventures of the smallest and smartest rabbit called Legkisebb Ugrifüles (The Smallest Jumping Ears). In this story, our clever protagonist explores the city with his friend Tüskéshátú (Spiky Back). Together they embark on various adventures - from helping free a bird from its cage to creating a radiator percussion orchestra for a sick child. The story is beautifully brought to life through Ráduly Csaba's heartwarming illustrations.

[Magyar] Egy kedves magyar gyermekkönyv, amely folytatja a legkisebb és legokosabb nyuszi, a Legkisebb Ugrifüles kalandjait. Ebben a történetben okos főhősünk a városban fedezi fel a világot barátjával, Tüskéshátúval. Együtt különböző kalandokba keverednek - egy madár kalitkából való kiszabadításától kezdve egy radiátoros ütőzenekar megalakításáig, amellyel egy beteg gyermeket szórakoztatnak. A történetet Ráduly Csaba szívmelengető illusztrációi keltik életre.  

Csukás István Kossuth-díjas költő, író folytatja a legkisebb és legokosabb nyúl történetét, akit úgy hívnak, hogy Legkisebb Ugrifüles! A róla szóló verset már ismerjük az előző könyvből:

"Milyen okos, milyen ügyes, a Legkisebb Ugrifüles!"

Most is ügyesen és okosan sétálgat a városban barátjával, Tüskéshátúval.

Ámulnak és bámulnak, és nagyokat tüsszentenek. Illetve először a trafikos bódé tüsszentett, majd utána ők. Gyorsan elbúcsúznak, mielőtt eltüsszentenék az összes téli tüsszentést. Kiszabadítanak egy rigót a kalitkából, pirosra állítják a közlekedési lámpát az üldöző macska előtt, s a vakondtól megszerzik a kulcsot. Koncertet adnak egy beteg gyereknek, megalakítva a radiátor ütőzenekart, amitől rögtön meggyógyul.
A vidám és szép mesét közelebb hozzák szívünkhöz Ráduly Csaba szívet és szemet gyönyörködtető rajzai.

 

Interesting Facts / Érdekes Tények

[English]

  • The book is based on a beloved Hungarian puppet film series created by Csukás István and Foky Ottó
  • Csukás István is a Kossuth Prize-winning poet and writer
  • The story features a unique friendship between a rabbit and a hedgehog
  • The book promotes values of kindness and helping others
  • The original puppet series was a huge success in Hungarian television

[Magyar]

  • A könyv egy népszerű magyar bábfilmsorozaton alapul, amelyet Csukás István és Foky Ottó alkotott
  • Csukás István Kossuth-díjas költő és író
  • A történet egy különleges barátságot mutat be egy nyúl és egy sündisznó között
  • A könyv a kedvesség és a másokon való segítés értékeit közvetíti
  • Az eredeti bábsorozat nagy sikert aratott a magyar televízióban

Publishers / Kiadó

Könyvmolyképző Kiadó 6701 Szeged, PF. 784 Hungary/Magyarország

Hashtags / Címkék

#LegkisebbUgrifules #HungarianChildrensBook #CsukasIstvan #RadulyCsaba #KonyvmolykepzoKiado #GyermekIrodalom #MagyarMese #MagyarGyerekkönyv #VárosiKalandok

 

Csukás István (Kisújszállás, 1936. április 2. - Budapest, 2020. február 24) Kossuth-díjas magyar költő, író, a Digitális Irodalmi Akadémia tagja.

Kisújszálláson született, egy nehéz sorsú kovácsmester nagyobbik fiaként, és itt járta ki az elemi iskolát is. A háború után – egy zenetanár biztatására, bár édesapja ellenzése ellenére, de édesanyja közbenjárására – jelentkezett az akkor alakult békéstarhosi zeneiskolába, ahol hegedűművésznek készült. Itt érettségizett. Bár jól érezte magát a zeneiskolában, később mégis fellázadt a zene ellen – hiszen noha felvételi nélkül felvették volna ugyan a Zeneakadámiára, mégis - a jogi egyetemre jelentkezett, majd egy idő után átment a bölcsészkarra, de – 1956 után – bölcsész tanulmányait sem fejezte be.Életében a döntő fordulatot az hozta, amikor a Magyar Rádió egy diákköltők részére meghirdetett pályázatára az egyik barátja beküldte néhány versét, és azokkal első díjat nyert. Tizenhét éves korában már költő akart lenni. Eleinte csak felnőtteknek írt. Törzshelye lett a Hungária Kávéház, és ekkoriban jelentek meg első versei. Ettől kezdve írásaiból, irodalmi segédmunkákból élt. Vezetője volt és egyike azoknak – többek között Antal Imre, Szokolay Sándor és Kazimir Károly mellett –, akik 1960-ban megalakították a Fiatal Művészek Klubját (az Andrássy út 112. szám alatt), ami annak ellenére a hazai művészellenállás központjává tudott válni, hogy működését szigorúan ellenőrizték. Dolgozott a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjánál, egy rövid ideig a Munkaügyi minisztérium belső lapjánál, majd később a Néphadsereg című lapnál volt két évig újságíró. Ekkor találkozott Fülöp János íróval, aki a tévé gyerekosztályán dolgozott és „cserét” ajánlott. Így lett 1968-tól 1971-ig a Magyar Televíziónál előbb dramaturg, majd – „lefokozva” – egy akkor indított gyerekhíradó, a Hétmérföldes kamera országjáró munkatársa. Az 1960-as évek közepén Kormos István „csábítására” – akinek később az íróasztalát is megörökölte a Móra Kiadóban – állt rá, hogy gyerekeknek írjon, melyhez szinte egy előjelnek érezte azt, hogy egy napon született Hans Christian Andersennel 1978-tól 1985-ig volt a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó főszerkesztője, azóta szabadfoglalkozású író.

Csukásnak verseskötetei mellett egyre-másra jelentek meg gyermekregényei, mesekönyvei, verses meséi: eddig közel száz kötete jelent meg itthon és külföldön. Olyan halhatatlan mesefigurákat teremtett meg az elmúlt negyven évben, mint például Mirr-Murr, Pom Pom, vagy Süsü, a sárkány. Ezeket a figurákat a gyerekek főként rajz- és bábfilmekből ismerhették meg, több ifjúsági regényéből pedig sikeres tévéfilm készült. 1975-ben a hollywoodi X. televíziós fesztiválon a Keménykalap és krumpliorr című játékfilm megkapta a fesztivál nagydíját és Az Év Legjobb Gyermekfilmje címet is.

2013. szeptember végén avatták a Keménykalap és krumpliorr című ifjúsági regényében szereplő valós személy, Bagaméri Mihály kisújszállási fagylaltárus bronzszobrát. 2014-ben Szökevény csillagok címmel egy gyerekoperán dolgozik Nagy Imre Erik szegedi zeneszerzővel, illetve már harmadszorra szerepel az októberben nyilvánosságra hozott, Astrid Lindgren-emlékdíjra jelölt alkotók nemzetközi listáján.

2015-ben, a magyar dráma napján Szép Ernő-különdíjat kapott a fiatal nemzedékek színpadi mítoszainak megteremtéséért.

 IMG_0007__33085.1732525547.1280.1280.JPG (1280×960)

IMG_0018__32448.1732525598.1280.1280.JPG (1280×960)

IMG_0009__02725.1732525548.1280.1280.JPG (1280×960)

IMG_0010__66181.1732525549.1280.1280.JPG (1280×960)

 

Product Reviews

No reviews yet Write a Review